Lednoví Ježci31.1.2017

Jako každým rokem, tak i letos se děti v měsíci lednu věnovaly ptáčkům. Společně jsme si povídali o druzích ptáků, stavbě jejich těla, čím se živí a jak to s nimi je, když vládne zima. Děti si vytvořily krmítko pro ptáčky z dřevěných hůlek a také navlékaly řetěz  z jablíček a mrkve, který společně pověsily ptáčkům na strom v átriu.

Děti si uvědomily, že být malý ptáček, který hledá v tuhé zimě a mrazu potravu není snadné a přežije jen ten, který se umí o sebe postarat a proto bychom neměli myslet jen na sebe ale pomáhat těm, kteří to potřebují...

Jak se žije v rybníce? A kdo tam vlastně bydlí? O tom by vám mohli vyprávět JEŽCI. Druhou polovinu lednu jsme věnovali rybníku, rybám a také vodníkům...

Děti si vytvořily na balící papír rybník plný ryb, rostlin, kamínků, společnými silami vzniklo nádherné akvárium, které nám zdobí školní družinu a také vyzdobily koutek u akvária, které se nachází u jejich šatny. A kdo žije v rybníce? Přece vodník s velkým kloboukem plný pentliček, který po večerech sedí na vrbě a bafá dýmku. A jaký ten klobouk je? Nádherný. Přijďte se podívat na nástěnku k Ježkům. Tam jim je dost... Že vodník bydlí v pohádkách a ne v rybníce? Inu náš rybník byl kouzelný. Žil v něm vodník, který měl hrnečky plných dušiček a kolem dokola hejno rybiček. Měl kouzelnou bránu, která nám otevřela vrátka přímo do pohádky. 

Celý únor budeme věnovat pohádkám a pohádkovým bytostem. Děti se mohou těšit na karneval a únor ukončíme Mezinárodním dnem ledních medvědů. Družinka se promění na domov medvědů plný zábavných koutků, ve kterých se děti nudit nebudou. Rodiče jsou vítáni. 

Těší se na Vás celé oddělení Ježků.

P. Kolářová

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola