Karnevale, pojď si hrát, smát se, rejdit, tancovat!28.2.2017

Pan Karneval přišel letos zas, odnesl nám zimní čas a oblékl si na to pěkně barevný a naparáděný kabátek. Dětem navštěvujícím školní družinu i jejich vrstevníkům a sourozencům nachystal v pátek 24. února mnoho barevných a tanečních překvapení.

K tradiční soutěži o nejoriginálnější karnevalový kostým, který děti vymýšlejí doma společně se svými rodiči, přibyla soutěž o nejlépe výtvarně zpracovanou papírovou škrabošku, kterou si žáci předem vyrobili ve školní družině.

Pozitivně roztančenou atmosféru karnevalu nastartovaly svým vystoupením Hello Girls holky ze 3. B Markéta Strakošová a Nela Jančová, po němž následovala módní přehlídka papírových škrabošek, které nám postupným zavěšováním na síť vytvořily pestrobarevnou motýlí louku. Pohádkovou branou jsme prošli s kamarády za ruce do pohádky a společně utvořili fantazijní svět svých roztodivných masek a převleků, v němž měl každý možnost se představit a zatančit si.

To však byl teprve začátek, to že na karnevalu můžeme čekat i nečekané, jsme zjistili v okamžiku, kdy do hry vstoupil rozverný duhový klaun. Uhádnete, kdo se za maskou skrývá? Tento po nás chtěl reagovat na jeho pohyby do hudby, a dokonce nás nutil vymýšlet si své vlastní a ještě přitom dělal všelijaké legrácky… Vytvořit a vymyslet si něco sám, to byl pro některé nadlidský výkon, ale nevzdali jsme to, a nakonec se všem v kruhu podařilo něco pohybového pro ostatní vymyslet a inspirovat tím k pohybu i ostatní. Po tanečních výkonech jsme se vrhli na soutěžení a sladké odměňování v soutěžních disciplínách, v hodu míčku do otevřené pusy barevného šaška u paní vychovatelky Verunky Konvičné, chůzi nad propastí s předmětem na hlavě u paní vychovatelky Pavlínky Kolářové, či slalomu s míčkem na lžičce u paní vychovatelky Dáji Kopečkové.

Po mašince s veselým klaunem a tanci s opakováním pohybů do kruhu s roztančenou stříbrnou Djkou v podobě paní vychovatelky Jany Klikové, jsme se vrhli do hromadného soutěžení, kdy jsme si každý museli, když přestala hrát hudba, najít svou barevnou značku na zemi. Samozřejmě, značek bylo vždycky méně než nás, takže o zábavu bylo postaráno. Nejlepší vytrvalci a bojovníci, kteří si uhájili své až do konce, byli odměněni lízátky.

Závěr patřil vyhodnocení soutěže O nejlepší škrabošku, v níž se na třetím místě umístil Honza Boháčik z 1. A, na druhém místě Lucie Lukeštíková ze 3. B, na prvním místě Iva Martinkovičová ze 3. A. Finálem bylo vyhlášení vítězů v soutěži o nejoriginálnější karnevalový kostým, v němž se na třetím místě umístila mumie Adélky Aujezdské z 1. A, na druhém místě čertice Ester Osvaldové z 1. A a zaslouženou vítězkou se stala mrtvá nevěsta Sabiny Rohanové ze 3. B.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci, všem zúčastněným, dětem a rodičům. Těšíme se zase příště, co si pro nás pan Karneval připraví.

Jana Kliková

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola