Soutěž "O nejpovedější halloweenskou dýni"7.11.2013

Po podzimních prázdninách jsme si ve škole připomněli nejen tradiční svátek Dušičky, ale také populární americký svátek Halloween. K této příležitosti uspořádali členové žákovského parlamentu pod vedením vychovatelky školního klubu Jany Štěpánkové soutěž
„O nejpovedenější halloweenskou dýni“.

Soutěže se zúčastnilo celkem devět tříd 1. a 2. stupně. Žáci jednotlivých tříd ve spolupráci se svými učiteli měli za úkol vytvořit co nejpovedenější vydlabanou dýni v halloweenském stylu. Tato netradiční akce zaujala žáky všech věkových skupin. Dětem z druhých tříd udělala nejvíce radost skutečnost, že mohli své výtvory ve škole veřejně vystavit, a pochlubit se tak nejen spolužákům, ale především svým rodičům a učitelům.  Jak se říká, fantazii se meze nekladou, a tak i žáci vyšších ročníků mohli předvést svoji nápaditost a kreativitu.

Musím říct, že některé výtvory byly více než originální. Desetičlenná porota složená ze zaměstnanců školy měla nelehký úkol ohodnotit soutěžní výtvory z dýní a vybrat tři nejlepší, které je nejvíce zaujaly. Vítězné třídy s nejpovedenějšími dýněmi získaly diplomy a sladké odměny, které jim předala osobně paní ředitelka jako vedoucí poroty spolu se zástupci žákovského parlamentu. Třída 8. B navíc obdržela hlavní cenu v podobě poukazu na exkurzi do Ovocentra ve Valašském Meziříčí.

Jménem žákovského parlamentu bych chtěla poděkovat všem soutěžícím nejen za účast v soutěži, ale zároveň za netradiční výzdobu naší školy pěkně vydlabanými dýněmi. Velké poděkování patří rovněž třídním učitelům zapojených tříd, bez jejichž nadšení a motivace by tato krásná díla nevznikla. Budeme se těšit na další společnou školní akci.

1. místo  8.B, třídní učitelka Mgr. Kořenková Simona
  2. místo  2.B, třídní učitelka Mgr. Kypetová Zdeňka