Adaptační pobyt Žákovského parlamentu – Hájenka, Semetín4.10.2016

Na konci září se členové našeho Žákovského parlamentu zúčastnili 2-denního pobytu v terénním středisku Hájenka v Semetíně. Cílem tohoto pobytu bylo stmelení kolektivu, rozvoj týmové spolupráce, naslouchání a vybudování vzájemné důvěry.

Ráno jsme měli sraz na rožnovském vlakovém nádraží, všichni jsme se už moc těšili na společně strávené dny. Cesta vlakem ubíhala rychle a než jsme se nadáli, už jsme byli na Vsetíně. Protože nám MHD do Semetína jela až za necelou hodinku, dali jsme si na chvíli ve skupinkách rozchod. To některým přesně zapadalo do jejich plánu, aby si nakoupili ještě něco k snídani nebo zavítali do místního zverimexu podívat se na aktuální nabídku domácích mazlíčků. Konečně jsme seděli v autobuse, v Semetíně jsme vystoupili na zastávce Konečná, v jejímž okolí vykukovalo mezi lesy jen pár domečků. S batohy a spacáky jsme pešky došli k pěkné Hájence, kde nás přivítali sympatičtí instruktoři Kuba a Katka, 3 kočky a 1 sousedovic pes. V klubovně úspěšně proběhly první seznamovací hry, obavy opadly i z těch méně smělých žáků a všichni si začli užívat náš výlet naplno. Po úvodních aktivitách jsme se šli ubytovat, holky obsadily červený pokoj a kluci si našli své zázemí v modrém pokoji. Někteří ještě s vypětím všech sil hledali na mobilu signál, avšak marně. To už se ale z kuchyně linula krásná vůně - byl akorát čas oběda. Po první návštěvě jídelny nám bylo jasné, že hlady neumřeme a že se budeme mít skoro jako na zámku. Slunečné počasí nám hrálo do karet, a tak jsme většinu pobytu strávili venku v přírodě. Kuba s Katkou si pro nás připravili mnoho různorodých her a aktivit, na které asi nikdy nezapomeneme. Hry to byly vskutku bláznivé, např. Traktor, Projekt vejce, Zvířátková nemoc, Šajba štafeta, Kruh s prdelí a pravdou, Tarzan. V průběhu našeho programu jsme si našli místo i na trochu parlamenťácké práce, zaměřili jsme se na zhodnocení minulého školního roku a na přípravy plánu akcí, které nás teprve čekají.

Tento akční pobyt byl zahájen aktivitami seznamovacími a byl ukončen "důvěrovkami". Musím říct, že cíle, které jsme si stanovili, byly splněny na 200%. Náš věkově rozdílný kolektiv (žáci 5.-9.ročníku) se během pestrých činností úžasně stmelil a vytvořili jsme bezva partu kamarádů. Ubytování bylo moc pěkné, jídlo jako od babičky a naši instruktoři byli prostě nejlepší. Mobily a televize nám nakonec ani nechyběly. Všechno bylo tak super, že se nám vůbec nechtělo domů. Moc bych chtěla poděkovat všem zúčastněným žákům za vzorné chování a pohodovou přátelskou atmosféru. Nesmíme ani zapomenout, že nám na tento pobytový adaptační program přispělo město Rožnov p.R. v rámci grantové podpory a Sdružení rodičů při ZŠ Pod Skalkou. Děkujeme a těšíme se na další společnou akci.

Jana Štěpánková, vedoucí Žákovského parlamentu ZŠ Pod Skalkou