Druhá férová snídaně PODSKALKY 201618.5.2016

V sobotu 14. května se uskutečnila FÉROVÁ SNÍDANĚ v krásných prostorách farní zahrady a pastoračního centra Římskokatolické farnosti v Rožnově pod Radhoštěm. Náš skvělý tým – Kubečková, Hambálková, Paclová (PODSKALKA) se společně s děvčaty Bláhová, Popelářová (FARNOST)  a  Markem Cihlářem pokusil připravit i přes nepřízeň  počasí  happening, kterým bychom důstojně podpořili fairtradové a samozřejmě i lokální pěstitele.

Co je fair trade ? Je to způsob obchodu, který poskytuje pěstitelům a řemeslníkům z tzv. rozvojových zemí možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Výrobci v rámci systému fair trade dostávají za svou práci spravedlivě zaplaceno, což odpovídá nákladům na pěstování či výrobu a zároveň umožňuje důstojné živobytí. K férové ceně navíc dostávají také tzv. fairtradovou prémii, což jsou peníze na to, aby si mohli zajistit třeba čistou vodu, postavit školu pro své děti, nakoupit léky nebo řadu dalších potřebných věcí. Tito lidé pěstují plodiny, které denně jíme, nebo vyrábějí výrobky, které denně používáme. Může je proto podpořit každý z nás.

.Zájem byl veliký (asi 270 účastníků). Stoly „praskaly" pod dobrotami vyrobenými z fairtradových i lokálních surovin. Pro děti byly připraveny hry a samozřejmě sladké odměny.

Velmi příjemná atmosféra, vůně kávy, čaje, čokolády a hudba přilákaly nakonec i sluníčko. Bylo to krásné dopoledne!

Na shledanou na FÉROVÉ SNÍDANI 2017!!

 

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola