Stromotvoření, 25.10.1726.10.2017

Stromotvoření je společná školní akce všech 3 oddělení ŠD, kterou již druhým rokem pořádáme jako návazný odkaz k celosvětovému Dni stromů. Jak již název napovídá, hravé, tvůrčí a poznávací aktivity jsou vymezeny společným tématem, kterým je strom. Akce probíhala v prostorách galerie školy a třídy ŠD Sluníček v pavilonu F, děti se rozdělily do 3 skupin podle svých oddělení a postupně se střídaly na 3 připravených stanovištích.

U paní vychovatelky Pavly Kolářové se žáci seznamovali se základními druhy dřeva, při poznávací hře odhadovali, z jakého stromu dřevo pochází a co se z něj vyrábí. Na výtvarném stanovišti u paní vychovatelky Jany Klikové se pomocí otisků dlaní, prstů a listů tvořil družinový Strom přátelství a u paní vychovatelky Dáji Kopečkové soutěžila družstva v hledání dřevěných tvarů korálků po hmatu a jejich následném navlékání na čas. Zde se strhly velmi bouřlivé soutěžní boje, protože na tři nejlepší družstva, která společnými silami vytvořila nejdelší korálkové hady, čekala odměněna v podobě sladkých cen, se kterými se se svými kamarády společně podělili.

Prožili jsme kamarádské stromotvořivé odpoledne plné zábavy, radosti a dobré nálady, kterou si odnášíme s sebou a těšíme se na další společné zážitky, o které při našem každodenním pobytu s kamarády ve školní družině není nouze.

vychovatelka ŠD Jana Kliková

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola