První otevřená družina v oddělení JEŽKŮ27.3.2017

Dne 2. března proběhla první otevřená družina v oddělení JEŽKŮ s názvem MEZINÁRODNÍ DEN LEDNÍCH MEDVĚDŮ, který se konal ve světě 27. února. Celosvětově je tento den věnovaný na podporu Arktidy.

Na Arktidě žije mnoho živočichů, kterým se díky globálnímu oteplování mění jejich přirozené prostředí pro život. Můžete tam najít tuleně, tučňáky, lachtany, lední medvědy, polární lišky a další živočichy, kteří potřebují zachovat na Arktidě krásu zimní krajiny.

Naše družina se v tento den proměnila na Arktidu plnou zábavy. Na začátku jsme s dětmi hráli hru s názvem Chodí medvěd po ledovci, do které se zapojil i tatínek od Rudy Barona a velmi se při ní zasmál. Děti se po hře rozprchly po celé družince do připravených koutků, kde na ně čekaly zábavné dílny, logické úkoly, omalovánky a nebo jen stavba iglú. Velmi oblíbený koutek byl šící, kde se holky učily šít s maminkou od Tereky Sítkové a Kubíka Matušky jehelníček ve tvaru iglú. Děvčátkům se jehelníčky moc povedly a v konečné fázi z nich byly myšky. Děti také bavilo dělat čelenky ledního medvěda a nebo vytvářet srst ledního medvěda pomocí bílé tempery a korku. Každé dítě mělo možnost udělat si arktidskou medaili otisknutím tlapy z bramborového razítka na kolečko z tvrdého papíru. Stačilo pak jen přidělat šňůrku a medaile byla hotová.

Ráda bych poděkovala paní Matuškové, která nám ušila krásné polštáře ve tvaru iglú na pohovku, která nám má přijít každým dnem do nové družiny, a také paní Sítkové, která po celou dobu pomáhala dětem při tvoření.

Celý den byl příjemný a moc se povedl. Všichni na něj velmi rádi vzpomínáme a už se těšíme na další otevřenou družinu.

Pavla Kolářová

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola