Návštěva školní družiny ve Středisku volného času, RpR14.9.2017

V úterý 12.9.17 navštívila naše školní družina (děti všech tří oddělení ZŠ Pod Skalkou) Středisko volného času v Rožnově pod Radhoštěm, které máme doslova „za rohem“. Cílem myšlenky, která se zrodila při setkávání zástupců vzdělávacích organizací v rámci projektu MAP Rožnovsko,  bylo seznámit děti s činností střediska a nabídkou jeho volnočasových aktivit.

Vedoucí jednotlivých zájmových útvarů dětem na šesti stanovištích představili hravou a přitažlivou formou náplň svého kroužku. Děti tak měly jedinečnou příležitost seznámit se nejen s prostředím, vybavením a příjemnými lektory, ale hlavně si vše prakticky osahat a na vlastní kůži vyzkoušet. Ve výtvarné dílně si vyrobily třpytivého motýlka a obrázkovou lodičku, v tanečním studiu H2B se učily základní taneční kroky Street dance, v přírodovědném kroužku tiskaly a poznávaly stopy zvířat, určovaly druhy ptáků, hledaly cestu v bludišti třízeného odpadu. Základy první pomoci a bezpečnosti si se zdravotníky procvičili v obrázkových pracovních listech. V pracovně modelářů se děti pustily do slepování papírových modelů různých obtížností a stavění lega a v jazykové učebně si zahrály a zazpívaly s angličtinou.

Velmi děkujeme všem pracovníkům SVČ za milý a vstřícný přístup, otevřenou náruč a přátelskou atmosféru, kterou pro nás společně vytvořili. Kromě informačních letáčků a dárečků si děti odnesly pěkný zážitek z příjemně stráveného odpoledne a inspiraci k výběru aktivit podle svých vlastních představ a přání.

Těšíme se na další spolupráci, za všechna oddělení ŠD ZŠ Pod Skalkou, Jana Kliková.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola