Jablíčkohraní ve školní družině15.10.2018

Dne 5. října proběhla ve školní družině tradiční akce Jablíčkohraní. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a hřálo, a tak nic nebránilo tomu, aby hrátky proběhly v atriu školy.

Děti se postupně ve skupinkách střídaly na stanovištích a plnily jablíčkové úkoly. Na prvním stanovišti, u kterého byla paní vychovatelka Dája si vyzkoušely jablíčkový kvíz. Odpovídaly na otázky a hádaly odrůdy jablek a hrušky. Druhé stanoviště bylo výtvarné a děti měly za úkol s pomocí paní vychovatelky Pavly vyrobit barevná jablíčka. Poslední třetí stanoviště bylo soutěžní pod vedením paní vychovatelky Jany. Děti měly za úkol oškrábat co nejdelší jablíčkovou slupku. Paní vychovatelka všechny slupky poměřila a nakonec tři nejšikovnější děti, které měly nejdelší slupku, dostaly ceny a pamětní listy. Na prvním místě se umístil Honzík B. ze třetí třídy, na druhém místě byl Patrik S. z první třídy a poslední třetí místo patřilo Vojtovi K. ze třetí třídy.

Po vyhlášení výsledků soutěže na děti čekalo jablíčkové překvapení, které nám napekly maminky dětí. Všem maminkám, které nám napekly bych chtěla moc poděkovat. Všechny buchty byly výborné a dětem moc chutnaly.

Vychovatelka ŠD Pavla Kolářová

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola