Jablíčkohraní21.10.2016

Dne 30. září se v naší školní družině uskutečnila akce pro všechna oddělení s názvem Jablíčkohraní. Touto akcí jsme uzavřeli měsíc září, ve kterém se sklízí podzimní ovoce a zelenina.

Děti si mohly vyzkoušet práci s vizovickým těstěm ve výtvarném koutku, kde měly za úkol vytvořit z těsta jablíčka a následně je namalovat barvami. Ve sportovním koutku měly děti za úkol zdolat menší překážkovou dráhu, ve které si mohly vyzkoušet i chůzi na chůdách. Poslední stanoviště bylo zaměřeno na vědomostní otázky jablíčka. Děti měly za úkol hádat odrudy jablíček a odpovídat na lehké otázky např. kdy dozrávají jablíčka, kam se ukládají, aby nám přes zimu do jara vydržela, jaké nářadí potřebujeme ke sklizni jablek...

Vrcholem tohoto dne byla soutěž: ,,O nejdelší šlupku." Děti si donesly jablíčko a pomocí škrabky se snažily vytvořit nejdelší šlupku. Děti byly moc šikovné a tři nejdelší šlupky byly odměněné.  Na 1. místě se umístila Sofie Nikliborcová, na 2. místě Markéta Strakošová a na 3. místě Michaela Strakošová. Celý den byl teplý a slunečný a všichni si ho užili.

P. Kolářová

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola