Jablíčkohraní, 29.9.174.10.2017

Dne 29. září se uskutečnila první společná akce ve školní družině s názvem Jablíčkohraní. Sluníčko nám přálo, a tak nic nebránilo tomu, aby děti mohly společně se svými vychovatelkami trávit tvořivé odpoledne venku v atriu.

Děti byly rozděleny do tří skupin. První skupinu měla paní vychovatelka Dája a děti měly za úkol poznávat odrůdy jablek, rozluštit osmisměrku, zodpovědět na kvízové otázky a nakonec soutěžily v soutěži O nejdelší jablíčkovou slupku.

Na druhém stanovišti byla paní vychovatelka Jana a měla pro děti připravené jablíčkové štafety. Děti skákaly v pytlích, prolézaly překážky a nosily na hlavě jablíčko.

Na třetím stanovišti byla paní vychovatelka Pavla a společně s dětmi tvořila Jablůňkové víly z látek, vlny a krepového papíru.

V soutěži o nejdelší slupku zvítězila Adélka Aujezdská z 2.A. Na druhém místě se umístila Míša Strakošová z 2.A a třetí místo obsadila Nikolka Štefelová ze 3.B. Všechna děvčata dostala pamětní diplom a věcnou cenu.

Po celou dobu nám sluníčko pěkně svítilo a hřálo, a tak celým atriem vládla dobrá nálada. Na konec akce byly všechny děti obdarovány buchtami z jablek, které nám napekly naše maminky. Všem maminkám moc děkujeme.

Pavla Kolářová

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola