Dětský karneval ŠD, 2.3.184.3.2018

Rok uplynul jako voda a my se opět mohli v pátek 2.3.2018 společně sejít ve školní tělocvičně a užít si tradiční karnevalové odpoledne, které pořádá školní družina pro děti prvního stupně a jejich rodiče. Karnevalová show začala pěveckým překvapením sourozenců Matouškových, kteří si pro nás připravili milé vystoupení v krojích s houslovým hudebním doprovodem. Taneční překvapení a správnou karnevalovou náladu přidaly tanečnice taneční skupiny H2B Nela Jančová a Vali Zvonková.

Teď byla řada na nás, kteří jsme byli zatím jen diváky, abychom v módní přehlídce papírových škrabošek předvedli svá kreativní dílka, která jsme si vytvořili ve školní družině a v pohádkovém představení masek roztančili své doma tvořené maškarní kostýmy. Všichni jsme si na svém tvoření dávali hodně záležet, neboť 3 nejlépe a nejoriginálněji zhotovené škrabošky i kostýmy získávají krásné věcné ceny. Tento rok navíc nově přibyla další soutěž v malování obličeje na balónek, který jsme si společně vyráběli v rámci svého oddělení, takže naše šance na krásné ceny byly opravdu velké.

Po tanečním pohádkovém reji masek jsme se nadšeně vrhli do zábavného sportovního soutěžení, které prověřilo naše pohybové dovednosti. Obratnost a koordinaci jsme testovali při florbalovém slalomu, rovnováhu a soustředění jsme předvedli v koníkové překážkové dráze a vzájemný pohybový soulad a spolupráci jsme potrénovali při hře s balónkovým padákem. Za úspěšné zvládnutí všech disciplín samozřejmě nechyběla sladká odměna.

Po skončení už všichni netrpělivě očekávali, jak dopadli v soutěžním karnevalovém tvoření. Celkově bylo předáno ve třech kreativních soutěžích devět cen. V soutěži o nejhezčí karnevalovou škrabošku se na prvním místě umístila maska kočičky Natálky Urbaníkové z oddělení Hvězdiček, na druhém maska lišky Vali Zvonkové z oddělení Sluníček, na třetím místě karnevalová maska Lucky Kolmačkové z oddělení Ježků. Soutěž o nejoriginálnější karnevalový kostým a vizáž na plné čáře vyhrála upírka Šarlotky Pilátové z oddělení Ježků, na druhém místě se umístila pohodová zpívající dívenka Julči Matouškové z oddělení Ježků a třetí místo obsadil nefalšovaný český vodník Floriho Drápaly z oddělení Sluníček. V malování tváře na balónek na prvním místě zazářil duhový jednorožec unicorn Lucky Marečkové, Niky Bajerové a Aničky Mertové z oddělení Sluníček, na druhém místě se společně umístil mimoň Lucky Nebuchlové a Jindřišky Janušové z oddělení Sluníček a příšerka Mike Wazowski od Vali Zvonkové a Nikči Štefelové z oddělení Sluníček, třetí místo rovněž společně získal balónkový vodník Verunky Lukeštíkové a Lucky Kolmačkové z oddělení Ježků a medvídek panda Adámka Řepišťáka a Vali Zvonkové z oddělení Sluníček. Máme odsoutěženo, dotancováno, domlsáno, oceněno a těšíme se společně s vámi zase příští rok!

Za tým ŠD, Jana Kliková

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola