Dětský karneval ŠD, 15.2.201915.2.2019

Dne 15.2. připravila ŠD pro děti jednu tradiční a velmi oblíbenou akci, na kterou se každoročně všichni těší - školní karneval. Už dopředu si děti ve školní družině v rámci výtvarných činností připravují různě ozdobené papírové škrabošky a doma pak společně s rodiči vytvářejí originální kostýmy, z nichž nejpovedenější jsou odměněny krásnými cenami.

Karnevalové odpoledne nám letos odstartovaly svým tanečním vystoupením holky ze 3.A.  Při tanečním triu ve složení Aďa K., Naty U., Sofi B. nás sice trošku potrápila zvuková technika, ale holky statečně zvládly zatančit i na jinou písničku a následné sólo Ellen B. pak všechny vtáhlo a příjemně naladilo na hudebně-karnevalovou notu. V přehlídce papírových škrabošek jsme si vyzkoušeli, jak to chodí na módním parketu a v tanečním představení svých kostýmů jsme se již naplno vžili do svých rolí čarodějnic, princezen, zvířátek, dospěláckých povolání, hrdinů, klaďasů i záporáků a neohroženě jsme se pustili do pohybových a tanečních soutěží o sladké odměny. Karnevalové odpoledne zakončilo netrpělivě očekávané vyhlašování nejlepších výtvarně-zpracovaných masek a nejkreativnějších karnevalových kostýmů. A jaké že to byly? Ve výtvarně tvořených maskách si odměnu za třetí místo odnesla Nikola B. (Hvězdičky), druhé místo obsadila Gabča H. (Včelky), první místo získal Honza B. (Sluníčka). V kostýmech na třetím místě zabodovala Zlobilka Naty U. (Sluníčka)., na druhé místo přilétla k nerozeznání zamaskovaná čarodějka Zuzka K. (Hvězdičky) a na první místo si na koloběžce dojela-nedojela, učesaná-neučesaná, oblečená-neoblečená princezna koloběžka Emička C. (Hvězdičky).

Letošní karnevalování je za námi a co přinese příští se necháme překvapit, ale už teď víme, že bude opět hýřit spoustou originálních nápadů v atmosféře radosti, nadšení a vzrušujícího očekávání jak to celé dopadne.

Jana Kliková

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola