Den dětí ve školní družině7.6.2017

Dne 2. června se uskutečnilo ve školní družině zábavné odpoledne pro děti s námořnickou tematikou. Sluníčko hřálo, nálada byla veselá, a tak nic nebránilo tomu, abychom zahájili program v Zelené učebně.

Děti byly rozděleny na tři skupiny, ve kterých plnily úkoly a po splnění se prostřídaly. První skupina pod vedením paní yychovatelky Jany Klikové byla v altánku, který se proměnil na námořnickou loď, ve které se rozezněly zvuky různých bubínků, zvučných misek, chrastidel, drhel, dřívek a byl tak vytvořen nádherný zvuk, který se rozléhal po okolí. Druhou skupinu vedla paní vychovatelka Dája Kopečková a děti si tak mohly vyzkoušet jaké to je, když námořník ztroskotá na moři, má jen záchranný kruh, plno překážek a musí se dostat na ostrov, kde se zachrání. S třetí slupinou paní vychovatelka Pavla Kolářová tvořila kolář na téma: ,, Námořníci.“ Děti měly za úkol na balicí papír vytvořit pomocí natištěných obrázků, které vybarvily a následně nalepily, námořnický svět plný lodí, námořníků, ostrovů, majáků a mořských živočichů. Děti si také vyzkoušely vyluštit tajnou zprávu šifrovacím kódem, která pro mnohé z nich nebyla lehká, ale zvládly to.

Jak už to tak bývá, tak ani letos nechybělo tradiční opékání špekáčku, se kterým nám pomáhal tatínek od Honzíka Boháčika, kterému moc děkuje za pomoc.

Na závěr odpoledne byla vyhlášená soutěž: ,, Nejvtipnější námořník“

1. místo Nikola Štefelová z 2. B
2. místo Nikola Jurečková z 1. A
3. místo Jan Boháčik

Odpoledne díky sluníčku, které svítilo a hřálo a atmosféře, která byla skvělá, bylo vyvedené a budeme na něj všichni velmi rádi vzpomínat.

Pavla Kolářová

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola