Den dětí aneb Piráti a námořníci6.6.2016

Dne 3. 6. na naší škole proběhla oslava Dne dětí, letos na téma „Piráti a námořníci“. Při této příležitosti byly připraveny soutěže, na závěr také opékání špekáčků. Nejprve se tedy šlo soutěžit. Na stanovišti p. vychovatelky Hambálkové se děti míčky strefovaly do pirátské lodě.

P. vychovatelka Kliková si připravila hru, při které děti pracovaly s hudebními nástroji a učily se tak vzájemně na sebe reagovat a poslouchat se. U p. vychovatelky  Kubjátové si děti zahrály hru Ostrovy, kdy při hudbě děti chodily kolem ostrovů a jakmile hudba přestala hrát, děti obsadily volné ostrovy. Vždy bylo o jeden ostrov méně, než byl počet dětí. A p. Kopečková si pro děti připravila slalom, který byl v duchu tématu Dětského dne ozvláštněn plavacím kruhem, který měly děti kolem pasu a plaveckými brýlemi.  Děti, které již zvládly všechny soutěže, hrály kopanou nebo kreslily křídami na chodník.

Po absolvování soutěží proběhlo vyhlášení, při kterém každé z dětí dostalo pamětní list a sladkosti z pirátského pokladu. Po vyhlášení nás čekalo opékání špekáčků, kterého se děti již nemohly dočkat. Jen aby si už mohly pochutnat na špekáčku, považovali jeho minutové opékání za dostačující. Vymodlené počasí nám nakonec vydrželo až do samého konce, kdy nám pouze pár kapek pomohlo zahasit ohniště a my se mohli vydat s mastnými pusami domů. 

Všem velice děkuji za spolupráci a účast na této povedené akci.        

M. Kubjátová-družinářka

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola