Čtení a hraní v městské knihovně, ŠD Sluníčka, 25. 5. 177.6.2017

Knihovna v Rožnově pod Radhoštěm nabízí kromě zajímavých čtenářských besed pro školy v dopoledních hodinách také besedy, soutěže a povídání pro školní družiny v odpoledních hodinách. Každý měsíc je zasvěcen jednomu tématu. My si vybrali a domluvili téma květnové a tak trošku i prázdninové s názvem Čtení a soutěžení za knihovnou.

Za knihovnu nás však deštivé počasí nepustilo, a tak jsme vystoupali vzhůru do podkroví knihovny, kde na nás s otevřenou náručí, hromádkou knížek, podivnou krabičkou, obrázky, kamínky a kuličkami čekala příjemná paní knihovnice z dětského oddělení, paní Ilonka Kroupová. Hned jak jsme si sedli a utvořili pracovní skupinky, začala nám vyprávět o kouzelné půdě svého dětství u dědečka a babičky a my se tam v mžiku ocitli s ní. Na úvod jsme si poslechli tak trochu jinou pohádku O Budulínkovi od Aloise Mikulky, kloučkovi, který se jen tak nikým obalamutit nenechá a umí si s humorem ze svízele poradit. Každý správný kluk i holka, kteří podnikají zajímavé a dobrodružné výpravy do přírody mají u sebe mít KPZku. Co to je? Jednu takovou KPZ nám ukázala i paní knihovnice a my si ukazovali a poznávali, co do takové krabičky poslední záchrany patří, proč a kdy se věci z ní můžou v nouzi velmi hodit.

A protože o prázdninách budeme každý den běhat venku a chodit na výlety, měli bychom také znát určitá pravidla, jak se v přírodě a k přírodě chovat a dávat na sebe pozor. Dostali jsme obrázky a ukazovali si, jaká situace na nich není správná a říkali si proč. Obě pracovní družstva zvládla všechny úkoly a jejich vysvětlení na jedničku, a tak jsme mohli přistoupit k dalším prázdninovým hrátkám. Vyzkoušeli jsme si hrát kuličky, kamínkové drápky, ukázali jsme si, co všechno se dá složit z papíru a dostali plno inspirací ke hrám, které můžeme hrát venku. Bonusem bylo, že jsme si knížky mohli zrovna také půjčit, a navíc si v dětském oddělení vybrat k půjčení i další.

Děkujeme za krásnou besedu a těšíme se na další. S pozdravem Sluníčka s paní vychovatelkou Janou Klikovou

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola