Domů arrow ŠKOLNÍ DRUŽINA arrow Činnosti a akce

ŠKOLNÍ DRUŽINA - Činnosti a akce

Zobrazuji položky 1 až 3 (1 stránka)
Školní rok:

Jablíčkohraní ve školní družině15.10.2018

Dne 5. října proběhla ve školní družině tradiční akce Jablíčkohraní. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a hřálo, a tak nic nebránilo tomu, aby hrátky proběhly v atriu školy.

Děti se postupně ve skupinkách střídaly na stanovištích a plnily jablíčkové úkoly. Na prvním stanovišti, u kterého byla paní vychovatelka Dája si vyzkoušely jablíčkový kvíz. Odpovídaly na otázky a hádaly odrůdy jablek a hrušky. Druhé stanoviště bylo výtvarné a děti měly za úkol s pomocí paní vychovatelky Pavly vyrobit barevná jablíčka. Poslední třetí stanoviště bylo soutěžní pod vedením paní vychovatelky Jany. Děti měly za úkol oškrábat co nejdelší jablíčkovou slupku. Paní vychovatelka všechny slupky poměřila a nakonec tři nejšikovnější děti, které měly nejdelší slupku, dostaly ceny a pamětní listy. Na prvním místě se umístil Honzík B. ze třetí třídy, na druhém místě byl Patrik S. z první třídy a poslední třetí místo patřilo Vojtovi K. ze třetí třídy.

Po vyhlášení výsledků soutěže na děti čekalo jablíčkové překvapení, které nám napekly maminky dětí. Všem maminkám, které nám napekly bych chtěla moc poděkovat. Všechny buchty byly výborné a dětem moc chutnaly.

Vychovatelka ŠD Pavla Kolářová

Venkovní aktivity Střediska volného času pro ŠD, 12.9.1813.9.2018

Krásné slunečné počasí nám ještě jednou umožnilo setkat se s instruktory ze Střediska volného času a domluvit se s nimi tentokrát na ukázce venkovních aktivit, které pro děti v rámci svých zájmových kroužků realizují. Akce probíhala v příjemném prostředí relaxačního koutku, který má naše škola i SVČ společně k dispozici. Děti z II. a III. oddělení školní družiny si mohly společně užít pohybové činnosti a hry se sportovními pomůckami u paní Vlaďky Kejharové, přírodovědně-poznávací hrátky s paní Julií Liškovou a výcvik pejska a žonglování s paní Blankou Kopřivovou. Děti dostaly krásně namíchaný koktejl volnočasových ukázek aktivit, ze kterého si mohou vybrat, co se jim líbí a v případě zájmu se díky letáčku s veškerými základními informacemi do daného kroužku s pomocí rodičů přihlásit. Jsme velmi spokojení, že se povedlo pro děti připravit opět jedno krásné odpoledne plné radosti a zážitků, které pomohlo spojit zájmy školní družiny i střediska volného času a ukázat dětem, že řízená a skupinová činnost v rámci společně tráveného odpoledního času je kvalitní a není to rozhodně nuda!

Bc. Jana Kliková, vychovatelka ŠD

Návštěva školní družiny ve Středisku volného času, 6.9.1810.9.2018

Školní družina pořádá již druhým rokem ve spolupráci se SVČ projekt zaměřený na představení nabízených zájmových kroužků SVČ dětem školní družiny. Děti se v rámci návštěvy střediska seznamují s prostory, vedoucími a náplní jednotlivých zájmových útvarů. Odnášejí si nové zkušenosti, dovednosti, malé dárečky a potřebné informace o přihlášení a čase konání kroužku.

Zobrazuji položky 1 až 3 (1 stránka)
Školní rok: