Žákovský parlament v Praze1.5.2014

Ve středu 30.4. navštívili členové žákovského parlamentu naše hlavní město. Brzy ráno jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží a náš velký výlet mohl začít.

Jelikož jsme měli před sebou docela dlouhou cestu, využili jsme tento často čas k práci. Rozdělili jsme se na tři pracovní skupiny, každá skupina měla za úkol zhodnotit dění na naší škole v průběhu celého školního roku, na základě toho každá skupina vypracovala plán akcí na příští školní rok 2014/2015. Dále jsme se zaměřili více na naši školu jako takovou. Sepsali jsme v bodech, co se nám na naší škole líbí a naopak jaké jsou její nedostatky. Dali jsme dohromady několik dobrých nápadů, návrhů na řešení různých problémů a následně jsme se zaměřili na změny, kterých bychom chtěli dosáhnout. Taková byla pracovní část našeho výletu.

Po dlouhé cestě jsme konečně dorazili do Prahy, tam nás čekala prohlídka historického jádra a známých památek. Počasí nám přálo a my jsme si mohli užívat krásnou procházku po Praze. Nejprve jsme zavítali na Václavské náměstí, kde nás upoutala nejen socha sv. Václava, ale i obdivuhodná budova Národního muzea. Pak jsme se přesunuli ke Staroměstské radnici, kde nás přesně ve 12 hodin čekala velkolepá podívaná v podobě Staroměstského orloje. Potom naše kroky směřovaly ke Karlovu mostu, z něhož se nám naskytl pěkný pohled na Národní divadlo. Našim dalším cílem byl areál Pražského hradu, v němž jsme navštívili Katedrálu sv. Víta. Byli jsme také svědky střídání hradní stráže. Chvíli jsme se kochali úžasným výhledem na celou Prahu a poté jsme se pomalu vraceli zpět k Václavskému náměstí, kde jsme měli rozchod. Někteří zavítali do místních obchůdků a stánků, druzí si znovu prohlíželi krásné historické památky a jiní se potěšili dobrým jídlem, zmrzlinou či kávou.

Domů jsme se vraceli plni nových zážitků i veselých historek. Tímto výletem se nám povedlo utužit kolektiv a kamarádské vztahy. Tato celodenní exkurze se nám opravdu skvěle vydařila a společně jsme si užili příjemně strávený den. Všem zúčastněným žákům bych chtěla ještě jednou velice poděkovat za úžasnou týmovou spolupráci a vzorné chování. Těšíme se na další společnou akci!

Jana Štěpánková - vedoucí žákovského parlamentu

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola