Soutěž „O nejoriginálněji vyzdobený pavilon“12.5.2016

Na začátku 2. pololetí vyhlásil náš žákovský parlament k 50. výročí naší školy soutěž „O nejoriginálněji vyzdobený pavilon“. Do této celoškolní soutěže se zapojily všechny třídy 1. i 2. stupně.

Nejprve mělo každé patro či přízemí jednotlivých pavilonů za úkol vymyslet originální a nápadité výtvarné téma. Když už bylo téma na světě, začala spolupráce daných tříd a s chutí jsme se pustili do realizace našich mnohdy bláznivých nápadů. Škola se místy měnila ve výtvarnou dílnu a z žáků se pod vedením nejen našich učitelů výtvarníků stávali rození malíři. Výsledky práce našich žáků a učitelů daleko předčily naše očekávání. Když se teď procházíte po naší škole, obklopuje vás krásná jarní příroda, pomalu procházíte lesem, náhle se zjevují zpoza různých zákoutí superhrdinové, o pár kroků dál jste ve světě Disney postaviček a seznamujete se s rodinou Simpsonových, a když si myslíte, že už vás nic nepřekvapí, stanete se divákem ve světoznámém cirkuse. Taková je naše škola nyní, plná překvapení.

Rozhodnout, který pavilon je tím nejlepším by bylo pro nás těžké, a tak se hlasování a hodnocení se uskutečnilo v průběhu školních oslav. Naší porotou se stali kamarádi ze Slovenska, rodiče a hosté, jenž přišli navštívit naši školu v rámci dne otevřených dveří a slavnostní vernisáže výtvarných prací našich žáků.

Všechny třídy dostaly diplom za účast v naší soutěži a sladkou odměnu. Tři nejlepší navíc obdrželi finanční odměnu a vítěz získal poukaz na „Den dle vlastních představ“. Všem žákům a učitelům děkujeme za to, že se zapojili do soutěže, a že svými pracemi krásně vyzdobili naši školu. Finalistům gratulujeme k úspěchu.

1.místo PŘÍRODA – 6.B, 7.B, 9.A

2.místo CIRKUS – 2.B, 3.A, 4.A