Zimní fairtradová konference Sluňákov2.12.2014

Letos se konala fairtradová konference v ekologickém centru Sluňákov nedaleko města Olomouc ve dnech 28.1 – 29. 11. 2014.

Řídicí tým tvořila Markéta Jurčová, Dorota Klossová, Johana Ondrušková (ze třídy 7. B) a Mgr. Michaela Kubiszová. Sluňákov nás upoutal nejen svou architekturou, ale i naprostou nezávislostí na energetických zdrojích. Konference začala seznamováním … kromě naší školy přijela i řídicí skupina z Kroměříže, Litomyšle, Uherského Brodu. Organizátory byla nevládní organizace NaZemi, se kterou spolupracujeme již druhým rokem. Po seznámení nás čekala řada aktivit: workshopy, prezentace, videa… Během konference jsme popíjeli fairtradový čaj a kafíčko, nechyběly ani laskominky v podobě čajových sušenek. Získali jsme spoustu nových zkušeností ať již v jednání s veřejností, zástupci města, tak i rady pro uspořádání řady zajímavých akcí ve škole i mimo školu.
Díky prezentaci Standy Komínka jsem navštívili zemědělce v Mexiku a společně naslouchali problémům, kterým musí čelit při prodeji své kávy.

Konference se nám moc líbila a těšíme se na další...

Za řidicí fairtradový tým na škole Mgr. M. Kubiszová

 

 

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola