Vítězství v soutěži "Za férovou čokoládu"23.5.2014

Dramatický kroužek zvítězil se svou autorskou hrou „Hořčokoláda“ v soutěži „Za férovou čokoládu“ (Make fair chocolate), kterou vyhlásila Ekumenická akademie a Fair trade Česko a Slovensko.

Hra „Hořčokoláda“ se skládá ze sedmi různorodých obrazů, které spojuje téma čokolády. Prolíná se v nich skutečné se snovým, historie s geografií, básnictví s prózou. Divadelní inscenace o hořké chuti čokolády upozorňuje na těžkou práci dětí v kakaovém průmyslu ve státech západní Afriky a byla přeložena do angličtiny absolventkou University of Oxford Felicity Sadler.

Naše škola v současnosti aspiruje na dva tituly: Ekoškola a Fairtrade škola. Podporujeme humanitární projekt HUMR (Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce ve školách) a Adopci na dálku (naše adoptivní holčička je Maria Suganthia z Indie). Ve středu 4. 6. se uskuteční na naší škole akce s názvem „Čokoládová Afrika“, jejímž cílem je podpořit všechny výše zmíněné aktivity.

Hra „Hořčokoláda“ je ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=wpzujy6L_n07

Bližší informace o hře: http://www.zspodskalkou.cz/projekty/fair-trade/dramaticky-krouzek-sehral-divadelni-inscenaci-horcokolada-a150

Vyhlášení výsledků soutěže: http://cz.makechocolatefair.org/news/vyhlaseni-vysledku-souteze-ferova-cokolada

Pozvánka na akci „Čokoládová Afrika“: viz pozvánka pod hlavním menu na webových stránkách školy

Bližší informaci k akci: viz další informace o vernisáži pod pozvánkou (hlavní menu na webových stránkách školy)

 

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola