Zájezd Londýn - Paříž3.7.2014

Od úterý 27. 5. do neděle 1. 6. se žáci tříd 8.B, 8.A a 7.B zúčastnili poznávacího zájezdu do Londýna a Paříže.

V Londýně strávili dva dny a během nich navštívili nejznámější místa a viděli nejznámější stavby a památky hlavního města Velké Británie jako Big Ben, Houses of Parliament, Westminsterské opatství, Buckinghamský palác, svezli se na populární atrakci Londýnské oko nebo navštívili Greenwichskou observatoř, kterou prochází nultý poledník. Prošli se také po známých náměstích Piccadily circus a Trafalgar square nebo zavítali do čtvrti Covent garden, která je populární pro svá tradiční tržiště.

Cestou do Francie pak ještě měli možnost navštívit městečko Canterbury a jeho překrásnou katedrálu a před samotným odjezdem trajektem zpět do kontinentální Evropy hrad Dover, kde součástí návštěvy byla multimediální expozice o jedné z nejslavnějších operací druhé světové války, Operaci Dynamo.

Procházka po Paříži pak nabídla žákům naší školy možnost vidět Eiffelovu věž, Invalidovnu, Tuilerijské zahrady, katedrálu Notre Dame nebo areál muzea Louvre. Návštěvu pak zakončila projížďka lodí po řece Seině.

Simona Kořenková

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola