Zájezd do Vídně12.10.2013

Ve středu 9. října se 13 žáků naší školy zúčastnilo zájezdu do hlavního města Rakouska s názvem Habsburská Vídeň. Autobus dopravní společnosti KRODOS Kroměříž nenaplnili jen žáci naší školy, služeb vzdělávací agentury PhDr. Pavel Kočí využili již poněkolikáté žáci ze ZŠ Zašová.

Nejprve jsme si společně prohlédli letní sídlo Habsburků - zámek Schönbrunn a jeho zahrady, Neptunovu fontánu a stavbu Gloriette.

Po přejezdu do centra Vídně nás čekal další díl exkurze, Hofburg, oficiální sídlo habsburské monarchie a sídlo prezidenta Rakouska Heinze Fischera, a nejluxusnější vídeňská ulice zvaná Uhelný trh, obdoba Pařížské ulice v našem hlavním městě. Na ulici Graben jsme se zastavili u pozlaceného morového sloupu a přesunuli jsme se na Stephanplatz s gotickou katedrálou Stephansdom. Tam byl také rozchod určený k nákupům suvenýrů a malého občerstvení.

Kolem pomníku císařovny Alžběty Bavorské (Sissi) jsme došli k rakouskému parlamentu, který byl postaven v 19. st. v duchu antiky. U sochy řecké bohyně Pallas Athény jsme se vyfotili a autobusem jsme se přesunuli do zábavního centra Prater. Žáci mohli navštívit množství atrakcí, kterým dominuje symbol Vídně, Vídeňské obří kolo s průměrem 60,96 m a výškou 64,75 m.

Ač se po příjezdu do Rakouska zdálo, že nám počasí moc přát nebude, nakonec jsme ve Vídni strávili příjemný podzimní den. Po celou dobu nás pan Kočí zahrnoval množstvím zajímavých informací. Velké poděkování patří nejen jemu, ale také panu učiteli Miloši Janoškovi, který celý zájezd ve škole zorganizoval, ale nakonec se ho kvůli nemoci nemohl zúčastnit. Návštěva rakouské metropole plné zajímavostí, historických a kulturních památek jistě nebyla naše poslední.

K. Kubečková

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola