Začali jsme bruslit14.11.2016

Ve čtvrtek 10. 11. 2016 jsme byli poprvé bruslit na zimním stadionu. Ten je naší škole k dispozici každý čtvrtek v době od 14 do 15 hodin. Všichni žáci od šestého do devátého ročníku mohou přijít na stadión do Rožnova a bavit se tímto sportem.

Celá iniciativa tělocvikářů spočívá v tom, že se společně s vedením školy rozhodli alespoň částečně odlákat děti od výpočetní techniky. Od čtvrtku 10. listopadu 2016 až do 30. března 2017 budou moci žáci zdarma  využívat ledové plochy na zimním stadionu v Rožnově p. R. Bruslení probíhá po výuce po šesté vyučovací hodině. Tělocvikáři jsou s dětmi pouze na ledové ploše a žáci na stadion dochází sami a stejně tak ze stadionu domů. Všichni mají možnost si ve třetině zahrát hokej. Aby byli žáci k bruslení motivováni, budou odměněni za každou čtvrtou účast jedničkou za aktivitu z TV do školního systému Bakalář. Účast na bruslení nemusí být pravidelná. Záleží na rodičích, jestli své dítě daný čtvrtek na bruslení pošlou nebo přivezou. Písemné oznámení o účasti dítěte musí mít ale tělocvikáři před prvním bruslením.

Napoprvé byla účast uspokojivá (viz foto), ale doufáme, že se zapojí ještě více dětí. Je to opravdu skvělá možnost, jak vylepšit své dovednosti a pobýt na kvalitním ledě se spolužáky. Především kluci na stadionu napoprvé chyběli. Jejich čest zachraňoval pouze Eda z 6.A.

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola