Za zvířátky na statek31.10.2013

Krásné říjnové dopoledne strávily děti ze 3.A na statku zemědělské školy na Hradisku. Králíčci, indické kachny, prasnice, kozy a kůzlátka, ovce, jalovička, kocour Zrzoun, pejsek Aša, ti všichni na nás čekali. Mohli jsme si je prohlédnout zblízka, pohladit a zároveň se dozvědět mnoho zajímavého.

Jestlipak víte, kolik váží místní prasnice? A jak se učí Aša pasteveckému umění? To nejlepší přišlo, lépe řečeno přiběhlo, na závěr - hnědý koník, na kterém se mohli všichni zájemci svézt! Pro některé děti to byla první jízda na koni v životě. Plné kapsy nasbíraných kaštanů byly už jen třešničkou na dortu vydařené akce. Návštěva na statku se uskutečnila ve spolupráci se zemědělskou školou v rámci projektu EU.

Svatava Hambálková

 

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola