Výlet 6.A27.9.2019

První společný výlet 6.A
Ve třídě 6.A se v šestém ročníku sešlo 28 dětí ze tří rožnovských škol. Bylo nutné, aby si na sebe děti začaly zvykat a to nejen ve třídních lavicích. Proto se vyrazilo ve čtvrtek 19.9.2019 směrem Frenštát s cílem zdolat Velký Javorník.
Do Frenštátu se jelo autobusem a výstup byl u Báčů, kde nás již čekal zkušený průvodce a žák 6.A Franta se svým čtyřnohým kamarádem. První foto u důlních věží dolu Frenštát už možná v 9. třídě tato třída nebude moci pořídit. Věže by už měly mít své dny sečteny. Krátká zastávka u Franty  s občerstvením už přišla některým tři kilometry od autobusové zastávky vhod. Zbylé tři kilometry někteří s kopcem zápasili, ale nahoru vyšli všichni. Zasloužená kofola byla odměnou pro všechny a každý si už dokoupil potřebné sladkosti a třeba i hranolky k vlastnímu řízku. Z rozhledny bylo vidět mraky a tak jsme urychlili sestup z hory. To nám ale nebylo moc platné, protože 200 metrů pod vrcholem, kdy jsme už měli skoro všichni pláštěnky, začaly padat kroupy a skoro celou cestu ke Kolibě na Dolních Pasekách poprchalo. Rozchod byl u školy, kde měřiče kilometrů ukazovaly ušlých 15.5 km a to byl od 9 do 14 hodin docela slušný výkon, napoprvé. 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola