Výlet 4.B3.6.2019

V pátek 24. května jsme se ráno sešli před školou a společně jsme se vydali do ZOO Lešná. Počasí nám přálo a všichni  jsme se těšili, že si den v ZOO patřičně užijeme. Nastoupili jsme do autobusu a dobrodružství mohlo začít. Čekala nás delší cesta se spoustou zatáček, ale zvládli jsme jí všichni. S energií a dobrou náladou jsme vstoupili do ZOO. První zastavení bylo v Zámku Lešná. Zde byla pro nás připravená prohlídka s názvem Výuka etikety.Děti se během prohlídky historických sálů seznámily se základy etikety. Také si vyzkoušely formální stolování v překrásné zámecké jídelně. V obřadní síni jsme se dozvěděli, jak probíhá svatební obřad. V zámeckém salónku nám zahrála na klavír Anička Ondrášková. Zámecké prostředí nás na chvíli přeneslo do doby, kdy na zámku žila šlechta. Poté jsme pokračovali v prohlídce. Po malém občerstvení naše kroky směřovaly do pavilonu rejnoků. Zde jsme si museli umýt ruce, abychom si je mohli pohladit. Někteří si koupili i krmení, čímž k sobě rychleji přilákali rejnoky. Zoologická zahrada je rozdělena na expozice: Afriku, Asii, Austrálii a Ameriku. Afriku tvoří pavilony ve tvaru domorodých chýší. Viděli jsme zde například surikaty, hyeny, supy, slony, žirafy, zebry. V Asii nás čekala místa s modlitebními zvony, sochy Budhy. Byla tu jezírka pro pelikány, tapíry. V pavilonu Austrálie nás přilákali papoušci, kivi, labuť černá. V expozici Amerika jsme obdivovali tukany, tamaríny, ary, vydry obrovské, lachtany. Unaveni chozením jsme se museli posílit občerstvením na zpáteční cestu. Samozřejmě jsme podnikli i drobné nákupy a jízdu vláčkem. Výlet se nám moc líbil a všichni jsme se vrátili v pořádku domů.

4. B Lenka Marková, Lucie Šťastná

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola