Vlak československých legií18.10.2016

Do města Hranic přijel Legiovlak, který je věrnou replikou vlaku, který používali českoslovenští vojenští legionáři na Transsibiřské magistrále v letech 1918 – 1920.  Jedná se o projekt Československé obce legionářské k důstojnému připomenutí událostí I. světové války a let následujících na východní frontě, od kterých uplyne 100 let.

V úterý 4. října jeli žáci 9.A a 9.B v doprovodu Mgr. Lumíra Ondřeje a Mgr. Zdeňka Tolara na prohlídku vlaku, aby si názorně připomněli tuto slavnou etapu československých dějin. Komentovaná prohlídka i s výukovým videem trvala přibližně dvě hodiny a byla bezplatná.

I s odstupem času žáci hodnotili návštěvu Legiovlaku jako zajímavou a velmi užitečnou.

Mgr. Lumír Ondřej, Mgr. Zdeněk Tolar

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola