Vánoční nálada v 3.B17.12.2017

V předvánočním čase se třída 3. B zúčastnila dvou krásných akcí. Dne 11. 12. jsme navštívili Valašské muzeum v přírodě a podívali jsme se, jak slavili vánoce naši předci a taky se dozvěděli o tradicích, které se u nás na Valašsku ještě donedávna dodržovaly. 

V pátek 15. 12. jsme se vypravili do zámku Lešná u Valašského Meziříčí, kde jsme absolvovali  dva programy, první program nazvaný Čertovské vánoce nám připomněl postavu čerta v lidové tradici a obchůzky sv. Mikuláše. V druhém programu nazvaném Vánoční dílna si děti vlastnoručně vyrobily svíčku ze včelího vosku, viděly odlévání olova a slyšely povídání o voňavých medových perníčcích.

L. Marková

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola