Vánoční jarmark21.12.2013

Poslední den před vánočními prázdninami jsme se společně setkali na tradičním Vánočním jarmarku. Již brzy zrána se začaly scházet prodávající děti, aby si obsadily nachystané lavice a vyložily si své zboží. Ještě cenovky a už přicházeli spolužáci, učitelé, o něco později hosté, rodiče i prarodiče.

Na stolech se nejčastěji objevovala vánoční přání, dekorace, šperky, drobné dárky a hračky. Těšilo nás, že většina z věcí byla vlastnoručně vyrobená a pro každého se něco našlo. Pěknou novou keramiku prodával Kamarád. Do kasičky mnozí z nás přihodili příspěvek pro naši adoptovanou spolužačku z Indie. Děti vesele prodávaly a nakupovaly, uvědomovaly si hodnotu svých výrobků, učily se počítat peníze. Našlo se zde i něco na zub – cukroví, perníčky a pití. K této příjemné atmosféře přispělo i vánoční vystoupení našeho dramatického kroužku pod vedením Lucky Hambálkové. Děti přišli podpořit rodiče a určitě byli na své ratolesti pyšní. Popřáli jsme si klidné svátky a šťastný nový rok. Příští rok se možná opět setkáme na vánočním jarmarku. Mnozí již dnes vymýšleli, co v prodeji vylepší a čím za rok překvapí.                                                                    

Zuzana Mrlíková

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola