Vánoční jarmark 20144.1.2015

V pátek před vánočními prázdninami jsme se setkali na tradičním Vánočním jarmarku. Od brzkého rána se začaly scházet prodávající děti, aby obsadily své školní lavice k jinému účelu než obvykle.

Chystaly si vánoční zboží k prodeji. O něco později se dostavili i jejich spolužáci, učitelé, hosté, rodiče i prarodiče. Na stolech se nejčastěji objevovala vánoční přání, dekorace, šperky, drobné dárky a překvapení, ale i něco na zub. Měli jsme radost, že většina z věcí byla vlastnoručně vyrobená a pro každého se něco našlo. Do kasičky mnozí z nás přihodili příspěvek pro naši adoptovanou spolužačku z Indie. Děti prodávaly a nakupovaly, při tom si uvědomovaly hodnotu svých výrobků, učily se počítat peníze. Své ratolesti přišli podpořit i rodiče, někteří společně s nimi i prodávali. Těšilo nás, že se jarmarku zúčastnili ve větším počtu i žáci z 2. stupně. I naši učitelé odcházeli s plnou náručí drobností, aby dětem udělali radost. K této příjemné atmosféře přispělo i vánoční zpívání třídy 5. A pod vedením p. učitelky Svatošové. Popřáli jsme si klidné svátky a šťastný nový rok. Mnozí již dnes vymýšleli, čím nás příští rok překvapí.

Zuzana Mrlíková

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola