Úspěšná řešitelka okresního kola Biologické olympiády11.4.2017

V pondělí 10. 4. 2017 se Jolana Kubečková ze 7. A zúčastnila okresního kola biologické olympiády na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Jednalo se již o 51. ročník a tématem naší kategorie bylo “Detektivem v přírodě”.

Jolča však nejprve úspěšně absolvovala naše školní kolo a poté musela vypracovat vstupní úkol, který byl podmínkou kola okresního. Úkol č. 4 Odlévání stop se ze začátku zdál být jednoduchý, ale nakonec nás trošku potrápil. Zde svou svěřenkyni chválím za vytrvalost a bojovnost!

Včasným odevzdáním vstupního úkolu se nám otevřela cesta do okresního kola. Čekal nás perný den – těžký test složený z 25 otázek (45 minut), laboratorní úkol zaměřený na dermatoglyfy (60 minut) a poté následovalo poznávání 40 druhů rostlin, hub a živočichů (60 minut).

Nakonec v těžké konkurenci 33 soutěžících se Jolana Kubečková stala “ÚSPĚŠNOU ŘEŠITELKOU” okresního kola BiO, kategorie D a právem jí náleží dík za vzornou reprezentaci školy!

Sice jsme nedosáhly na mety nejvyšší, ale i tak si myslím, že to byla pro nás velká zkušenost a pevně věřím, že není všem dnům konec…

Zapsala: Mgr. M. Satolová, vyuč. Př.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola