Úspěch "písařů" na mistrovství světa v Belgii30.7.2013

Po celoroční přípravě našich žáků nastal dlouho očekávaný okamžik a my jsme se vydali 12. července 2013 na dlouhou cestu do belgického Gentu. Jonáš Vala, Lenka Vašenková a Michal Rak společně s žáky Gymnázia Rožnov p. R. a dalšími členy české výpravy opět velmi úspěšně reprezentovali Českou republiku. Už jen fakt, že 80% medailí putovalo právě do ČR, jistě hovoří sám za sebe.

Velkou radost jsme měli z našeho nejmladšího účastníka, teprve jedenáctiletého Jonáše Valy, který získal 3. místo v mezinárodní internetové soutěži a jako úplně první stál na vítězných stupních. Z původních předpokladů, že se umístíme v první desítce, nás neminulo velké překvapení, když Michal Rak  a Lenka Vašenková obsadili ve velmi silné konkurenci  4. až 6. místa v různých soutěžích. Do celkové kombinace se dostali jen 4 žáci z celého světa a mezi nimi získala 4. místo Lenka Vašenková.

Kromě náročných soutěžních dnů jsme stihli také několik výletů po Belgii. Navštívili jsme Antwerpy, Brugg a nezapomněli jsme zchladit své nadšení v moři v Osstende. Při cestě jsme se zastavili v Bruselu a neopomněli navštívit Atomium. Unavení, ale šťastní  jsme v neděli 21. července 2013 dorazili domů.

Všem žákům blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v jejich ‚‚písařském‘‘  životě.

Vlasta Martináková

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola