Upozornění pro rodiče: Výzva KHS Zlín8.3.2020

Vážení rodiče, žáci,

toto je vyjádření krajské hygienické stanice Zlín:

Vzhledem k četným dotazům týkajících se rizika onemocnění COVID-19 v jednotlivých regionech Itálie sdělujeme následující: V rámci předběžné opatrnosti považujeme celou Itálii za rizikovou oblast.

Krajská hygienická stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně pro své občany zřídila telefonní linku 724 221 953 a 577 006 759, které jsou k dispozici každý den od 7:00 do 19:00 hodin a v případě dotazů e-mail: covid19@khszlin.cz

Prosím mějte trpělivost, vzhledem ke končícím jarním prázdninám ve Zlínském kraji jsou jednotlivé linky přetížené.

Od soboty 7. března nastává jedno významné zpřísnění, které vydal ministr zdravotnictví a které se samozřejmě netýká jen žáků: každý, kdo se vrátí z ITÁLIE, je povinen se nahlásit (svému) lékaři a ten je povinen mu nařídit KARANTÉNU v délce 14 dnů. Takže každého, kdo se vrátí z Itálie od soboty 7. 3., čeká dvoutýdenní pobyt v (domácí) izolaci. Zdůrazňuji, že je to povinnost, a současně prosím všechny, jichž se to týká, aby se lékaři opravdu nahlásili. Je to ohleduplné vůči ostatním. Děkuji!

Mgr. Lumír Ondřej

ředitel

Přiložené dokumenty Krajské hygienické stanice a Ministerstva zdravotnictví k přečtení:

http://www.zspodskalkou.cz/image/data/Výzva KHS školám a školským zařízením.pdf

http://www.zspodskalkou.cz/image/data/Mimořádné opatření MZ.pdf

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola