Turisťák 2. A - penzion Kaťuša Jeseníky2.6.2014

Přijeli jsme vlakem v úterý 13.5. na nádraží Ramzová. Po obědě jsme šli hledat bunkry z 2.světové války. Mohli jsme jít dovnitř, kde byla úplná tma, protože strýc Michal nám svítil a povídal.

Déšť nám nevadil, protože jsme měli pláštěnky. Cestou jsme našli kešky. Po večeři jsme měli klid a zpívání s kytarou na pokoji u kluků.
Druhý den jsme se vydali pěšky na velkou túru přes Vražedný potok a Obří skály na Šerák. Na Obřích skalách jsme měli nádherný výhled, byli jsme hodně vysoko a našli jsme tam další kešku. Hurá, na Šeráku jsme poobědvali a dolů jsme jeli lanovkou až k našemu penzionu. Pak jsme odpočívali na pokojích, holky předvedly klukům módní přehlídku.
Ve  čtvrtek jsme se vydali vlakem do Lipové do jeskyně Na Pomezí. V jeskyni byly hezké krápníky ve tvaru srdce, psa a zamrzlého vodopádu. Pak jsme se šli ohřát do bazénu, kde byla i vířivka.
V penzionu nás čekala přednáška našeho reprezentanta Jiřího Parmy ve skoku na lyžích.
Před večeří jsme si užili diskotéku a disko soutěže. Když se setmělo, vyrazili jsme na hrůzostrašnou stezku odvahy do lesa, kde byla strašidla a skoro každý se bál.
Blížil se konec turisťáku a my jsme si balili věci do kufrů a hurá na vlak domů.
Cesta vlakem se nám moc líbila.

Filip Křenek, Petr Kváč a třídní učitelka Martina Orlíková 2.A

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola