Třídní výlet 6.B, 7.A a 8.A za tvarůžky23.6.2022

Tradiční spojení výletů tří tříd a tří třídních učitelů Janošek, Tolar, Sedlák zavedlo žáky do okolí  Mohelnice, kde si mohli tři dny odpočinout od náročného zkoušení a písemek na konci školního roku.

V pondělí ráno nasedlo cca 47 žáků a pětičlenný doprovod do vláčku „Rožnovky“ a s jediným přestupem ve Valašském Meziříčí jsme dorazili do Mohelnice. Cesta od vlaku je delší a batožina se pronese, ale zpestřením bylo všem pole s hráškem setým. Taky zastávka na zmrzlinu nebyla vůbec špatná. Na ubytování jsme se nestihli ani rozdělit a už nás zastihl déšť a dosti vydatný. Poté jsme v rámci pestrého programu zašli na dopravní hřiště, které je vybaveno kvalitními šlapadly. Večeře se vracela, protože zásoby z domova se musely také dojíst. Druhý den jsme měli naplánovaný na dopoledne výlet do Loštic. Muzeum historie výroby tvarůžků s následnou návštěvnou podnikové prodejny na nás zanechalo pěkný dojem, který byl z každého ještě dlouho cítit. Jediný, kdo si dokázal „vychutnat“ celou tvarůžkovou zmrzlinu byl Emil, ale i ten si ji vychutnával ještě několik  set metrů za Lošticemi. Další tvarůžkové zmrzliny končí většinou nemilosrdně v koši na náměstí. Po obědě, který byl mimochodem velmi chutný, jako ostatní strava během celého pobytu, jsme měli další program. Část dětí šla opět na dopravní hřiště, otužilci skončili v bazénu na koupališti a další hráli kopanou s učiteli. Po večeři byl táborák doprovázený zpěvem. Největší úspěch sklidila píseň „Proč nejsi větší“ interpretky Hanky Zagorové. Noc byla klidná a kolem chatek bylo slyšet pobíhat pouze hladové a zvídavé ježky. Druhý den jsme kolem pole s hráškem opět dorazili na vlak a s jediným přestupem jsme byli v Rožnově „co by dup“.   

t.u. 8.A, Miloš Janošek

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola