Tři králové jdeme k vám...13.1.2016

Svátek Tří králů se rozhodli oslavit i v prvních třídách. Ráno společně zhlédli pohádku z cyklu Chaloupka na vršku „Jak to bylo na Tři krále“. Poté si poslechli krásné povídání naší malé sovičky Floriánka Drápaly, který nám povyprávěl krásný příběh Tří králů.

Další hodinu jsme se společně vrhli na výrobu papírových korun s označením K+M+B a společně se ještě vyfotili u vánočního stromečku.  Královské putování  jsme začali v 2.A, kde sovičky svým zpěvem  příjemně překvapily děti i paní učitelku a společně si popovídali legendu Tří králů. Při odchodu z druhé třídy děti na chodbě nečekaně překvapily paní zástupkyni Zitu a o něco později se rozhodly zazpívat i paní ředitelce, která neskrývala svou obrovskou radost nad nečekanou návštěvou. Natrénovanou písničku si prvňáčci po velké přestávce zazpívali na recepci společně s celým prvním stupněm. Po hodinách hraní, vyrábění a zpívání čekaly prvňáčky pracovní listy, kdy museli najít cestu bludištěm, podle návodu vybarvit obrázek a vypočítat příklady s tajenkou.  Všem děkujeme za krásné dopoledne.

 Kašpaři, Melichaři a Baltazaři

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola