Strom svobody7.11.2018

Během měsíce října se žáci naší školy připravovali na oslavu 100.výročí založení republiky. V rámci výuky se probíraly historické události, které vedly k osamostatnění českého a slovenského národa, v některých ročnících děti měly celodenní projektové vyučování na téma české státnosti. Žáci nejstarších ročníků společnými silami přichystali v rámci pracovních činností jámu na výsadbu Stromu svobody. Slavnostní výsadba lípy srdčité proběhla před školou v pátek 26.10.2018. Všichni žáci a pedagogové se podíleli na společném zasazení národního stromu symbolickým vsypáním kousku zeminy ke kořenům lípy. Samozřejmě zazněla i státní hymna. Ať se daří nejen našemu stromu, ale celé české společnosti!

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola