Aktuality

Zobrazuji položky 41 až 48 (9 stránek)
Školní rok:

Bruslení 2. stupně27.11.2018

Podskalka bruslí a boduje
Na druhém stupni se konají v současné době různé sportovní aktivity. Pan učitel Tolar a jeho svěřenci přivezli druhé místo z okresního kola žáků šestých a sedmých tříd ve florbale. Kluci překvapili a zaslouženě postoupili do okresního kola. Pan učitel Janošek zapojuje kluky a holky do organizace házenkářských turnajů Dobiáš Cup – Rožnov 2018 a kluci z druhého stupně (házenkáři) se sami těchto třídenních turnajů účastní. Brzy se bude chystat doskočiště na skok vysoký, které bude připravené k tradičnímu školnímu závodu ve skoku vysokém „Vánoční laťce“. V běžných hodinách tělesné výchovy se začne tedy pilovat technika a odrazová síla, aby byly výkony co „nejvyšší“.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Zprávičky ze školního klubu21.11.2018

Kroužek šikulové

Na naší škole probíhají v odpoledních hodinách kroužky určené pro žáky prvního stupně. V kroužku šikulové se s dětmi paní vychovatelka, zaměřila na jemnou motoriku. Děti si vytvářeli pro sebe a své maminky náramky z perliček. Také se dozvěděli něco o korálkování, jako nejtradičnější rukodělné aktivitě, která má v České republice své nezastupitelné místo. V předvánočním čase si děti budou moci vytvořit vánoční dekorace.

Kroužek „Malí Kuchtíci“

Mezi další kroužek, který probíhá v odpoledních hodinách patří „Malí Kuchtíci“. Děti jsou seznámeny s tím, jak se správně stravovat. V kroužku Vaření se malí kuchtíci naučí připravovat jednoduchá i složitější, klasická i netradiční jídla. Děti se seznámí s kuchyňskými nástroji, učí se pracovat s recepty a za pomocí paní vychovatelky se snaží pochopit pracovní postup. Při vaření děti spolupracují ve skupině a po celou dobu udržují pořádek na svém pracovním místě. Potravinami neplýtvají. Recepty děti dostanou a mohou si je zapisovat nebo zakreslovat do svého Deníku kuchaře. O dokončený pokrm se děti dělí ve skupince, vzájemně oceňují svou práci a také si kousek odnesou domů na ochutnání rodičům.

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Světový den laskavosti - 13. listopad21.11.2018

Žáci z 8.A Tereza Grošková, Tereza Dobešová, Ondřej Trčka a Jana Koryčanská z 9.A, se zúčastnili projektu Nadace Karla Janečka „Jsem laskavec“. Světový den laskavosti se slaví 13.listopadu a zapojuje se do něj více než 14 tisíc školáku z celé České republiky. Žáci upekli perníky, které pak donesli do domova seniorů v Rožnově pod Radhoštěm. Tento laskavý skutek potěšil seniory a vykouzlil jim úsměv na tváři.

Lucie Šťastná - vychovatelka ŠK

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Halloween 1.B a 9.B11.11.2018

Halloween.

Ve středu 31. 10. 2018 žáci z 9. B vydlabávali se svými prvňáčky z 1. B dýně, a tak společně oslavovali Halloween. Všem se povedla minimálně jedna krásná a strašidelná dýně, někdo dokonce stihl i dvě. 

9.B

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Plán na měsíc listopad7.11.2018

Plán zde


Informace o činnosti sdružení rodičů při ZŠ7.11.2018

Vážení rodiče,

 ráda bych vás jménem sdružení rodičů při naší škole informovala o výši letošního příspěvku a přidala pár vět o investicích v loňském školním roce.

Příspěvky do Sdružení rodičů jsou vybírány v dobrovolné výši, v letošním školním roce  příspěvek nezvyšujeme a je stanoven na částku 200,- Kč na žáka

( v případě dvou dětí ve škole je příspěvek 150,- Kč na dítě, tří dětí ve škole 100,- Kč na dítě).

Nově ve školním roce 2017/18 sdružení rodičů hradilo žákům 2. stupně autobusovou dopravu na zimní stadion, přispělo na dopravu na zájezd do Planetária v Ostravě. Uhradili jsme také pojištění zájezdu do Velké Británie.

Hradíme každoroční poplatek za výuku psaní všemi deseti – ZAV.

Do školního klubu byl v loňském školním roce zakoupen Playstation 4 a každá třída čerpala pro svou vlastní spotřebu 1000 – 1500 Kč na nákup vybavení do třídy.

Finančně podporujeme akce školní družiny.

 

V sekci  O ŠKOLE – Sdružení rodičů se můžete informovat o každoročně opakujících se výdajích na akce pro vaše děti.

 

Děkujeme za vaši důvěru a podporu.

Za vedení sdružení rodičů Kateřina Knápková


Halloween ve třetí třídě7.11.2018

Halloween ve 3.A

31. října jsme si ve třídě udělali projektový den ke svátku Halloween. Nejdříve jsme si vysvětlili význam anglosaského lidového svátku a připomněli si naše Dušičky. Představili jsme si navzájem kostýmy, paní asistentka strašidelně namalovala zbývající děti. Vyhodnotili jsme a odměnili nejpovedenější masky – čarodějnice, kostlivce, mumie a různé příšery. Také jsme si vyrobili rukavice naplněné popkornem a namalovali dýně. Angličtina proběhla opět s halloweenskou tématikou. Na závěr si děti užily strašidelný film. Náš projektový den se povedl a dětem se moc líbil.

Třídní učitelka s p. asistentkou

                                                                                                                              

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Strom svobody7.11.2018

Během měsíce října se žáci naší školy připravovali na oslavu 100.výročí založení republiky. V rámci výuky se probíraly historické události, které vedly k osamostatnění českého a slovenského národa, v některých ročnících děti měly celodenní projektové vyučování na téma české státnosti. Žáci nejstarších ročníků společnými silami přichystali v rámci pracovních činností jámu na výsadbu Stromu svobody. Slavnostní výsadba lípy srdčité proběhla před školou v pátek 26.10.2018. Všichni žáci a pedagogové se podíleli na společném zasazení národního stromu symbolickým vsypáním kousku zeminy ke kořenům lípy. Samozřejmě zazněla i státní hymna. Ať se daří nejen našemu stromu, ale celé české společnosti!

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Zobrazuji položky 41 až 48 (9 stránek)
Školní rok:

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola