Společný třídenní výlet 6.A, 8.A a 8.B13.6.2016

Společný školní výlet naplánovali Marek Sedlák, Zdeněk Tolar a Miloslav Janošek, kteří jsou třídními učiteli uvedených tříd. Cílem výletu bylo rekreační středisko Losinka v Rapotíně u Velkých Losin. Výpravu tvořila skupina 54 dětí, nad nimiž drželi ve dne v noci stráž tři zocelení učitelé.

V pondělí v 6.40 se odjíždělo za deště vlakem do Val. Meziříčí, dále do Olomouce, Šumperku a nakonec se soukromým dopravcem vlakem do Rapotína. Po ubytování a obědě jsme byli objednáni do výrobny ručně dělaného papíru ve Velkých Losinách. Pan učitel Tolar a Sedlák zavedli děti ještě na krátkou obhlídku vstupu do zámku, který je obklopen nádherným parkem s rybníkem. Tím se procházelo na cestě z Rapotína do Losin. Po návštěvě papíren jsme se prošli parkem ve Velkých Losinách, které nechvalně prosluly čarodějnickými procesy. Na cestě zpět jsme si pohráli na moderním venkovním dětském hřišti, otužilejší jedinci si poté troufli na „rozvernou koupel“ v potoce a po večeři hráli všichni volejbal a kopanou. Druhý den ráno nás čekaly společenské a sportovní hry a 6.A si opět zašla na dětské hřiště. Odpoledne bylo slunečné a bez mráčku a tak jsme se vydali za vodními radovánkami do Šumperku, kde je velké venkovní koupaliště. Delší pěší procházka od vlaku byla odměněna vodou kolem 20 stupňů a dlouhým tobogánem. Cesta zpět vedla přes náměstí, kde pan učitel Tolar udělil 54 dětem pětiminutový rozchod (od 17:27 do 17:32) za účelem nákupu „bublinkového“ čaje a nutných hamburgerů. Sám potom odtrhával děti čekající na čaj z dlouhé řady. Na nádraží vedeni Vláďou jsme došli čtyři minuty před odjezdem vlaku. Po večeři následovaly opět míčové hry. Družstvo učitelů a děvčat ani druhý den nezaznamenalo v kopané porážku. Nejlepší hráčkou družstva byla Sára z 8.B. Noc byla klidná a děti šly i druhý večer celkem brzy spát. Jen Marika a Nikola v sedě na židlích v chatce č. 11 s rozsvíceným světlem ne a ne usnout. Pan třídní jim ale vysvětlil, že ten pavouk z chatky č. 6 už snědl někoho jiného a tak šla i děvčata spát. Ráno proběhlo balení a odchod k vlaku, kde nás překvapil jen jeden vagón plný „domorodých“ obyvatel a čtyři kočárky, které přibíral napěchovaný vagónek po cestě. Strojvůdce hlásil na konečnou stanici, že místo ve vagónku je, ale že je nutné vlak rozjet a opakovaně prudce zabrzdit. Po cestě jsme se občerstvili ještě v Šumperku, Olomouci a Val. Meziříčí a do Rožnova dojeli lehce vyčerpaní ale spokojení. Odpoledne a v noci se dospávalo. Třídní učitelé děkují svým svěřencům, že s nimi byla legrace a žádné velké trampoty.

Napsal: Mgr. Miloslav Janošek, 9. 6. 2016

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola