Spaní ve škole - třída 5. B, 29. - 30. 4. 201612.5.2016

Žáci s paní učitelkou, paní vychovatelkou a dvěma maminkami se sešli v pátek před školou v 16:00. Po přezutí v šatně jsme odkráčeli do pavilonu E - holky do třídy 5.B a kluci vedle do 4.B. Na tuto akci se všichni moc těšili. Jejich očekávání bylo veliké, také nikoho nic nezklamalo.

Po uložení věcí jsme si objednali pizzu. Než ji přivezli, zahráli jsme si společně pár her - ta první motivační se jmenovala děkovačka - řetězově jsme si všichni za něco poděkovali a šlo se na bojovku s morseovkou. Spolužáci soutěžili mezi sebou v pěti týmech a rozšifrovávali 3 česká přísloví. O půl 7 přijela pizza. Všichni se dosyta najedli, kluci šli hrát dostihy a sázky a holky se bavily dále hrami, které připravila Terča s Kájou. Největší úspěch měla hra Lidské pexeso. V 10 "měla být" večerka, ovšem nikdo nemohl usnout z různých individuálních důvodů - v jiném prostředí se hůře usíná, někomu to bylo ale jedno, takže usnul tak tvrdě, že chrápal, tím pádem nemohli spát zase ti ostatní. O půl 12 se konečně začalo dařit ve spánku všem a mohli jsme jít spát i my dospělí. A do kdy se spalo? Budíček měl být v 7:00, ale tady musím přiložit komentář paní Martinkovičové:  

Jako zúčastněný rodič musím třídu pochválit. Jsou velice šikovní, když je třeba, fungují jako jeden. Ale proč to uplatňují zrovna v půl šesté ráno? Snad ten spánkový deficit přes víkend dohnali … Petra Martinkovičová.

Ráno jsme začali uklízet spacáky, karimatky a vypůjčené žíněnky z tělocvičny. Po té jsme si uvařili čaj a začali servírovat, co kdo "přispěl" - taková férová snídaně. Bábovek bylo asi 11, pizza šneků nespočetně, kynuté buchty od Nicolky, několik druhů muffinků, které pekly holky se svými maminkami... štrůdly, prostě všeho tolik, že se poměli děti se svými rodinami i doma. A aby nám i doma chutnalo jako ve škole, dobrůtky jsme si mezi sebou pěkně povyměňovali. V 9:00 jsme se rozloučili, zahráli poslední lidské pexeso před školou na sluníčku a hurá na zbytek víkendu s rodinou. Kromě buchet a dobrůtek jsme si domů s sebou nesli i skvělé společné zážitky a už teď se všichni těšíme, až zase tuto akci zopakujeme. :-) 

Třída 5.B, paní učitelka Pavla Katzerová, vychovatelka Jana Štěpánková a maminky Petra Martinkovičová a Renata Chýlková. 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola