Spaní ve škole a cyklovýlet 7. tříd2.7.2015

Netradičně, již v neděli  21. 6. se žáci sedmých ročníků sešli před budovou školy, aby společně se svými třídními učiteli ( p. uč. Tolarem a p. uč. Sedlákem) strávili noc  ve třídách. Chvilku poté, co se za námi  zavřely dveře školy  a paní ředitelka nám popřála "dobrou noc", následovalo rychlé přeskupení lavic a příprava spacáků na "dlouhý" spánek. 

Dovoz pizzy fungoval dokonale a objednávky se jen hrnuly ....že bychom umřeli hlady,  opravdu nehrozilo :) Pan učitel Sedlák, jako správný zálesák rozdělal oheň a pro ty, kterým nestačila pizza, naplnili svůj žaludek zákuskem v podobě špekáčků nebo marshmallownů. Po setmění se v 7.A odehrávala diskotéka, různé společenské hry a samozřejmě nechyběla pohádka na dobrou noc (domácí kino ve vedlejší třídě).

Uléhání ke spánku bylo společné, ovšem samotný spánek, který měl následovat, byl velmi individuální.  Našly se i skupinky, kterým stačilo jen pár hodin spánku.  O některých šlo slyšet celou noc i přesto, že opravdu spali (že...Johy, ale tak prý to byla rýma... pan uč. Tolar měl zalehlé v uchu ještě celou cestu na chatu:)).

Následující ráno jsme se probudili, uklidili třídy a vyrazili směr Horní Bečva na cyklovýlet.

Přidal se k nám p. uč. Janošek a spanilá jízda mohla začít. Cílem byla chata p. uč. Tolara. Všichni jsme dojeli ve zdraví a mohli si opéct zasloužené špekáčky. Kromě pár kapek nám počasí přálo. Při stoupání do kopce někteří žáci vypadali, že kolo nechtějí následující rok vidět ani ve sklepě, ovšem  hra na schovávanou nám ukázala, že to s jejich silami není tak špatné. Cesta zpět utekla rychle a všichni jsme ve zdraví dorazili zpět ke škole. Tak třeba si příští rok dáme repete....

Z. Tolar

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola