Sovičky na návštěvě ve hvězdárně20.10.2015

Malé sovičky z první třídy se v pátek 16. října vydaly na výlet do hvězdárny ve Valašském Meziříčí, kde se na krátkou chviličku ocitly společně s kreslenou postavičkou, kterou pojmenovaly pan Žárovka, na cestě kolem planety Země.

Nejdříve jsme se společně dozvěděli zajímavosti o oceánech, mořích, kontinentech, o zvířatech a rostlinách na Zemi, o střídání dne a noci, o oběhu Země kolem Slunce a o měsíčním povrchu. Poté jsme zhlédli pohádku Raketou na Měsíc. Po krátké přestávce na svačinku, jsme navštívili kopuli s dalekohledem. Počasí nám  moc nepřálo, tak jsme dalekohledem pozorovali alespoň okolní stromy.

Ve hvězdárně se nám moc líbilo a těšíme se na další návštěvu na jaře.

K. Knápková

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola