Soutěž v anglickém jazyce14.3.2017

Ve čtvrtek 9. 3. 2017 se na naší škole již tradičně soutěžilo v anglickém jazyce. V kategorii IIA soutěžilo celkem 8 žáků z 9. a 8. ročníku. Zadání jednotlivých úkolů měli stejné a tak byli deváťáci v mírné výhodě. Kategorie IA byla tvořena 29 žáky z 6. a 7. ročníků.  

Anglický jazyk se vyučuje na ZŠ Pod Skalkou od 3. ročníku s hodinovou dotací tři hodiny týdně. Již na konci šestého ročníku si žáci zvolí druhý cizí jazyk, který se budou učit v následujících třech letech (7., 8., 9. ročník). V nabídce se doposud objevila vždy němčina a společně s ní se objevuje ruština. Druhý cizí jazyk byl do základního školství zařazen jako povinný a tak si děti musí vedle jazyka anglického zvolit ještě jeden cizí jazyk. V letošním roce se malá skupinka angličtinářů vypraví opět na poznávací zájezd do Londýna.

Soutěž v anglickém jazyce byla tvořena ze tří částí, které připravili učitelé pro jednotlivé kategorie. Starší děti si vzali na starost paní učitelka Vinklárková a pan učitel Janošek. Mladší kategorie byla pod taktovkou paní učitelky Hambálkové Lucie a paní učitelky Nikoly Lesné. Nejdříve si děti vypracovaly poslechovou část, poté pracovaly s anglickým textem a v případě zisku dostatečného počtu bodů postoupily do závěrečné konverzační části. Tam již krátce pohovořili o sobě a o vylosovaném tématu. Překvapili žáci 6. ročníků, kteří se popasovali s žáky 7. ročníků velmi zdárně. Protože patří do společné kategorie I. A, je v přiložené tabulce pořadí obou ročníků společné, ale taky pro každý ročník zvlášť. Body za konverzační část jsou uvedeny jen u postupujících.      

tabulce u 8. a 9. ročníků je také rozlišeno pořadí zvlášť pro 8. a 9. ročník. Drobné sladké odměny obdrželi všichni účastníci a nejlepší jednotlivci.

Mgr. Miloslav Janošek; učitel NJ, AJ, SV                                               

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola