Sněhuláci pro Afriku6.1.2018

„ Sněhuláci pro Afriku“

Naše ZŠ se zapojila do 6. ročníku projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání. Akci organizuje  nezisk.organizace KOLA PRO AFRIKU o.p.s. ve spolupráci s Gymnáziem Ostrava- Hrabůvka p.o.

Cílem této jednorázové akce v celorepublikovém rozsahu, která proběhne v závislosti na sněhových podmínkách, je postavit co nejvíce sněhuláků. Za každého postaveného sněhuláka se bude vybírat startovné ve výši 50 Kč.

Stavět můžou jednotlivci, skupiny i třídy.

Akce proběhne v dopoledních hodinách. Jelikož informaci o této akci získaly všechny školy a školky v ČR, není vyloučeno, že se podaří rekord v počtu postavených sněhuláků v jeden den.

Při této akci se děti pobaví, stmelí se kolektiv a děti tak díky vybranému startovnému 50 Kč za sněhuláka ( lze zaplatit i vyšší částku jako startovné) pomohou žákům v Africe.

Zároveň proběhne i soutěž o nejoriginálnějšího sněhuláka formou hlasování. Jakmile bude hlasování odstartováno, dáme Vám vědět a budeme rádi, když naši školu podpoříte. Z naší školy tedy bude vybrán jeden sněhulák, který se zapojí do soutěže o toho NEJ sněhuláka.

Termín stavění sněhuláků bude vyhlášen v závislosti na počasí.

V. Kunertová,DiS  (vychovatelka ŠK)