Školní liga v házené prvních a třetích ročníků3.4.2016

V úterý 8. 3. a v úterý 15. 3. 2016 se konaly v tělocvičně ZŠ Pod Skalkou další kola Školní ligy v miniházené za účasti družstev z řad prvních a třetích ročníků. Pěkné výkony dětí ozdobily oba turnaje v malé házené.

Vybraní rozhodčí a trenéři z řad sportovní třídy 9.A naší školy pomáhaly dětem s vysvětlováním pravidel a hrou samotnou.  Deváťáci mají s házenou bohaté zkušenosti. I oni si často vzpomenou, jak jezdili na školní turnaje do Zubří a jak také jim pomáhali tehdy nejstarší žáci naší školy.  

Mezi družstvy prvňáků byli nejúspěšnější prvňáčci s názvem ZŠ Videčská, před Gibony, dále Červenými orly a Veverkami na čtvrtém místě. Pod názvy družstev se ukrývají hráči ze ZŠ Zahumení (3. místo) a Podskalky. Je nutné zmínit, že si zahráli nejenom kluci, ale také holky. Zajímavostí je také to, že kluky z Videčské trenérsky vedl Martin Hrstka, extraligový hráč HC Zubří.

Družstvům pěkně obsazeného turnaje třeťáků vládli opět kluci, hokejisti, ze ZŠ Videčská s paní učitelkou Deptovou. Druhá skončila Sedmikráska před domácí Podskalkou. Na čtvrtém a pátém místě byly ZŠ Koryčanské Paseky a 5. Květen. Není důležité samotné vítězství, ale to, že si všichni prožili radost ze vstřelené branky, pocítili týmového ducha a zasportovali si. Drobné odměny pořízené ze Sdružení rodičů a házenkářských zásob byly potom odměnou za předvedené výkony.

M. Janošek

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola