Školní liga v házené pro první třídy ZŠ27.2.2017

Osm družstev se zúčastnilo turnaje Školní ligy v házené dne  22. 2. 2017 na hale SŠIEŘ určeného pro první ročník ZŠ. Děti se mnohdy setkaly s házenou poprvé, a tak byly první utkání rozpačité a děti se spíše rozkoukávaly. Později se všichni rozběhali a byla vidět pěkná házená.

Podle umístění ve skupinách A a B postupovala družstva do bojů o umístění. Ze skupiny A postoupila do utkání o sedmé až osmé místo družstva Podskaláci a Podskalio tým. Do boje o 5. a 6. místo postoupila celkově šestá ZŠ Pod Skalkou pod názvem „Vašenkovi“. Úspěšný boj o 5. místo absolvovala děvčata z Lesany. O medailové třetí místo svedly boj družstva Šlachtovi ze ZŠ Koryčanské Paseky  a ZŠ Zubří A, která zvítězila. Finále mezi  Sedmikráskou a Zubřím B vyznělo ve prospěch prvně jmenovaného družstva ze Sedmikrásky. Gratulujeme vítězům a čest a uznání pro všechny ostatní. Napoprvé to nebylo vůbec špatné.

Všichni si odnesli pěkné sportovní zážitky, kromě nich také sladké odměny. Nebylo důležité samotné vítězství, ale to, že si všichni prožili radost ze vstřelené branky, pocítili týmového ducha a zasportovali si. Dík patří všem osmákům a deváťákům ze ZŠ Pod Skalkou, kteří pomáhali při organizaci.

Co je to Školní liga? Tato soutěž v malé házené je řada turnajů pro žáky prvního stupně základních škol z Rožnova a blízkého okolí. V průběhu školního roku se děti vybraných ročníků setkávají na turnajích a porovnávají své dovednosti v běhání a házení na branku při „malé házené“. Ta se hraje na polovině běžného hřiště pro házenou. Do haly SŠIEŘ v Rožnově se tak vejdou dvě hřiště, které umožní účast až deseti družstev na turnaji.

Mgr. Miloslav Janošek

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola