Školní liga v házené pro nejmenší19.11.2019

Školní ligapro nejmenší na ZŠ Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm

Rožnovská házená oslavila v červnu už sto let své existence. Nedílnou součástí jejího fungování je představení házené jako míčového sportu široké veřejnosti z Rožnovaa blízkého okolí. Tomuto záměru slouží výborně turnaje žáků prvního stupně základních škol v miniházené – „Školní liga“, na kterých mají děti možnost si tento sport poprvé vyzkoušet. Zmenšené hřiště a zjednodušená pravidla jim k tomu nabízí nejlepší příležitost.Často se na děti přichází podívat rodiče nebo prarodiče a povzbuzují. Na organizaci těchto turnajů se podílí TJ Rožnov – oddíl házené ve spolupráci se ZŠ Pod Skalkou.

Ve středu 6.11. 2019 se v tělocvičně sešli organizátoři z řad žáků ZŠ Pod Skalkou, dále pakučitelé a jejich nejmladší svěřenci, dětí 1. ročníku základních škol z Rožnova, aby si spolu zasportovali. Na dvou hřištích ve školní tělocvičně se sešlo osm družstev, které byly rozděleny do dvou základních skupin. Po počátečním rozkoukávání a postávání se děti rozpohybovaly a pochopily jednoduchá pravidla. Později následovala již řada pěkných utkání. Na celkově osmém místě se umístili Kamzíci ze Skalky, před kamarády z družstva Bílí  vlci, šestí byli Sportovci ze Záhumení, před pátými Podskaláky. V bojích o bednu to nevyšlo čtvrtým Černým vlkům z Května, když nestačili na třetí družstvo turnaje kluky a holky ze Sedmikrásky. Po finále se na druhém místě umístili Rarášci z Pasek a první byli Draci ze Záhumení. Pořadí ale nebylo to nejdůležitější, protože ceny si z turnaje odnášeli všichni  stejné a zážitky měli všichni velké. Tak uvidíme, jestli někoho z těchto dětí jednou uvidíme v házenkářském dresu Rožnova.

Autor článku: Miloslav Janošek

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola