Školní liga v házené na ZŠ Pod Skalkou17.11.2014

Ve čtvrtek 6. 11. 2014 se v tělocvičně ZŠ Pod Skalkou sešla čtyři družstva dětí z 5. ročníků I. stupně ZŠ.

Konkrétně to bylo domácí družstvo Podskalky, dále dvě družstva z Koryčanských Pasek a další vlastně domácí družstvo ZŠ Sedmikrásky, která sídlí v jednom z pavilonů naší školy. Hrála se „malá házená 4+1“, kterou děti dobře znají z předchozích ročníků. Herní rozdíly mezi těmi, kteří se házené věnují, a ostatními se zvětšují, a tak došlo k úpravě pravidel. Nesmělo se driblovat a každý poločas se počítal zvlášť.

Přihrávat si tak museli opravdu všichni hráči na hřišti. Výsledky utkání nejsou tak důležité jako samotná radost z pohybu a hry, proto se nehodnotily výsledky body, nýbrž „smajlíky“. Nejvíce jich získala Podskalka, ale jen těsně před Sedmikráskou a družstvy z Koryčanských Pasek. Ty si navíc prohlédly v rámci turnaje školu a její prostředí, které se jim velmi líbilo. Na závěr si všichni odnesli ceny v podobě bonbónů a také transparentů a samolepek, které se používají na utkáních reprezentačního družstva házené. Velkou pochvalu si zaslouží kluci ze sportovních tříd 9. A a především 8.A, kteří se skvěle zhostili úlohy pořadatelů, rozhodčích a trenérů.  

M. Janošek, trenér sportovních tříd    

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola