Školní liga v házené na ZŠ Pod Skalkou – 1. třídy26.2.2015

Dne 12. 2. 2015 se v tělocvičně ZŠ Pod Skalkou utkalo šest družstev dětí z 1. ročníků I. stupně ZŠ.

Děti svá družstva ozdobily nejrůznějšími názvy, většinou zvířat. A tak se v tělocvičně na jedné polovině proháněli Panteři a Bílí vlci a na druhé straně urputně bojovali Žraloci a Stíhačky. Všechna družstva byla z rožnovských základních škol - Koryčanské Paseky, Pod Skalkou, 5. květen a ZŠ Sedmikráska.  Právě Sedmikráska pod názvem Panteři proháněla soupeře nejvíce a bez porážky obsadila první místo. Bílí vlci z Podskalky byli druzí a třetí byli Krabi a Stíhačky. Čtvrté místo patřilo Koryčánkům a Žralokům. Herní rozdíly mezi těmi, kteří se házené věnují a ostatními, zde nejsou tak velké. U dětí z prvních ročníků se jednalo většinou o jejich první turnájek, a tak došlo k úpravě pravidel. Nehrálo se na „auty“ a drobné přestupky proti pravidlům se tolerovaly. Hrálo se na půl tělocvičny a na velké výkony nebylo hřiště vůbec malé (viz fotogalerie).

Výsledky utkání nejsou tak důležité jako samotná radost z pohybu a hry, a proto vyhrál každý, kdo se zúčastnil. Sladké odměny si na závěr odnesli všichni. Velkou pochvalu zaslouží jako vždy kluci ze sportovních tříd, kteří se skvěle zhostili úlohy pořadatelů, rozhodčích a trenérů.       

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola